سیپ ترانک sip trunk چیست؟

مرداد, 1394 بدون نظر خط تلفن چهار رقمی, سیپ ترانک, کد خدماتی چهار رقمی, مودم جی دات بیز

سیپ ترانک یا sip trunk یک خط تلفن 5 رقمی یا 8 رقمی است که به صورت یک طرفه یا دو طرفه به شرکت ها ارایه می گردد و در بستر voip ست می شود.

سیپ ترانک این امکان را به شما می‌دهد که با استفاده از جدیدترین سیستم‌ها، پاسخگویی خود را از طریق تلفن به مشتریان خود افزایش دهید و همینطور در تبلیغات خود بتوانید موثر تر باشید.

داشتن یک خط تلفن 5 رقمی یا 8 رقمی که 3 رقم آخر آن صفر است، این امکان را به شما می دهد که بتوانید به تماس های بیشتری پاسخگو باشید و همینطور هزینه های خود را کاهش دهید.

مخابرات سرویسی تحت عنوان سیپ ترانک (Sip Trunk) یا تلفن خط ۵ رقمی را برای مشترکین خود ارائه کرده است که این سرویس ویژگیهای بسیار مناسبی برای شرکت ها بزرگ، متوسط و حتی شرکت های کوچک فراهم میکند..

مزایای سیپ ترانک چیست؟

امروزه داشتن یک سیستم پاسخگویی مناسب برای ارایه خدمات به مشتریان یک شرکت بیش از هر  زمان دیگری مورد اهمیت است. شرکت هایی مانند شرکت های تهیه غذا، شرکت های مخابراتی، شرکت های فروش لوازم الکترونیک مانند دیجی کالا،  و شرکت های بزرگی از این قبیل می توانند با داشتن این سرویس مدیریت بهتر و مشتری بیشتری را برای خود ایجاد کنند.

تا امروز راهکار غالب برای ایجاد امکان دریافت تماس های تلفنی بدون بروز اشغالی خطوط، در بسیاری از سازمان ها و بنگاه های تجاری که دارای حجم بالایی از تماس های تلفنی هستند خرید تعداد زیادی خطوط تلفنی بوده است.

حال سوال اینجاست که آیا این راه حل مناسبی برای این منظور است؟

در واقع میتوان گفت خیر! چرا که اولاً مخابرات باید امکان واگذاری تعداد خطوط زیادی را در محل مشتری داشته باشد. یعنی علاوه بر مشکلات سوییچینگ و شماره تلفن و… مخابرات برای هر شماره تلفن باید به مشترک یه زوج سیم تحویل دهد که خود این امر به راحتی امکان پذیر نیست. به فرض اینکه مشترک توانست تعداد خطوط زیادی ثبت نام کند و تحویل بگیرد.

حال مشتریان این شرکت باید تمام این شماره تلفن ها را ثبت یا در خاطر بسپارند که این خود معضل بزرگی است.ولی کماکان مشکل اشغالی خط هر یک از شماره های مذکور هنوز وجود دارد، که در اینصورت مشتری باید شماره های بعدی را بگیرد تا سرانجام خطی آزاد پاسخگوی او باشد.

سیپ ترانک ویپ راه حل ارتباطی

یکی از راه حل های مشکل اشغالی خط تلفن استفاده از سرویس انتقال در صورت اشغال است. تجربه نشان داده است که این روش هم بطور کامل مشکل فوق را حل نمیکند، چرا که محدودیت تعداد خطوط از نظر آماری میتواند معضل اشغال بودن خط را همچنان بوجود آورد.

راه حل بعدی استفاده از سرویس پی در پی یا روتاری است. در این روش سازمان یا بنگاه تجاری، به عنوان مشترک مخابرات، یک شماره را به عنوان سر شماره و بقیه شماره ها را بصورت زیر مجموعه معرفی میکند. این راه حل مشکل نیاز به ثبت یا به خاطرسپاری تعداد زیادی شمارۀ تلفن را حل میکند و دسترسی به خط آزاد به صورت اتوماتیک را برای تماس گیرندگان حل می کند.

مشکل ثبت نام 30 خط تلفن چیست؟

ولی کماکان مشکل تهیه تعداد زیادی خط تلفن و راه اندازی آنه برای مشترک وجود دارد. فرض کنید مشترک میخواهد ۳۰ امکان تماس برای تماس گیرندگان خود فراهم کند ابتدا باید ۳۰ خط تلفن ثبت نام کند به فرض وجود همه امکانات مخابراتی، مشترک باید هزینه ثبت نام ۳۰ خط را پرداخت کند.

بعد از این باید برای ۳۰ خط تلفن سیم کشی داخلی انجام دهد علاوه بر آن باید از دستگاه سانترالی استفاده کند که امکان پشتیبانی ۳۰ خط تلفن را دارا باشد پس بنابراین راه اندازی ۳۰ خط تلفن به این صورت بسیار پر هزینه بر و مشکل خواهد بود.

ویژگی های سیپ ترانک sip trunk چیست؟

مخابرات سرویسی تحت عنوان سیپ ترانک (Sip Trunk) یا تلفن خط ۵ رقمی را برای مشترکین خود ارائه کرده است که این سرویس ویژگیهای بسیار مناسبی برای شرکت ها بزرگ، متوسط و حتی شرکت های کوچک فراهم میکند.

از مزایا و ویژگیهای سرویس سیپ ترانک sip trunk میتوان به موارد زیر اشاره کرد

 1. هر خط سیپ ترانک معادل حداقل ۳۰ کانال مکالمه همزمان است یعنی مشترک امکان ۳۰ تماس همزمان را دارد.
 2. برای یک سرویس سیپ ترانک ۳۰ کاناله فقط یه زوج سیم تحویل مشترک میگردد.
 3. هزینه ثبت نام راه اندازی این سرویس به مراتب از هزینه ثبت نام ۳۰ خط تلفن کمتر است.
 4. امکان جابجایی خط سیپ ترانک در سراسر تهران بدون تغییر شماره تلفن وجود دارد.
 5. شماره تلفن سرویس سیپ ترانک ۵ رقمی بوده* و به سادگی به خاطر سپرده میشود.
 6. امکان ارتباط بین سرویس تلفن ۵ رقمی سیپ ترانک با سایر نرم افزار جدید مانند نرم افزار های مدیرت ارتباط با مشتری(CRM) به راحتی امکان پذیر است.
 7. از لحاظ برندینگ شرایط بهتری برای شرکت ها به وجود می آورد.

بنابر این سرویس سیپ ترانک یا به اصطلاح عموم خط تلفن ۵ رقمی انتخابی مناسب برای همه شرکت ها و سازمان هایی است که از دست ندادن حتی یک تماس برایشان مهم است.

*سرشمارۀ ۵ رقمی برای حالت یکطرفۀ این سرویس (فقط تماس های ورودی) می باشد، و چنانچه حالت دو طرفۀ این سرویس دریافت شود (تماس های ورودی و خروجی) سرشماره به صورت ۸ رقمی که عبارت است از ۵ رقم و ۳ صفر در انتهای آن (مثال: ۴۱۲۳۵۰۰۰) خواهد بود.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گفتگو با کارشناسان سیپ نت

)
  در حال تایپ کردن...

  فرم زیر را پر کنید و منتظر اتصال به کارشناسان باشید

  ارسال پیام لغو کردن
  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com