راه اندازی سیپ ترانک ویپ voip

مرداد, 1394 2 نظرات دسته‌بندی نشده

سیپ ترانک سرویسی است که به مشترکین این امکان را می دهد که با استفاده از یک خط 5 رقمی یا 8 رقمی با سه شماره آخر صفر بتواند همزمان از آن خط به تعداد 30 خط تلفن بهره ببرد.

سیپ ترانک مخابرات
سیپ ترانک

سیپ ترانک یا Sip Trunk

سرویس سیپ ترانک یک خط تلفن 5 رقمی است که از طرف شرکت مخابرات به مشترکین حقوقی مانند شرکت ها که روزنامه رسمی، شناسه ملی و کد اقتصادی دارند واگذار می گردد. این سرویس با استفاده از بستر دیتای مخابرات جایگزین سرویس های خطوط تلفن 5 رقمی که نام آن PRI یا E1 بود شده است. سرویس سیپ ترانک مخابرات اکنون فقط به صورت یک طرفه ارایه می گردد.

Sip trunk
سیپ ترانک خط 5 رقمی مخابرات

در حال حاضر سرویس سیپ ترانک فقط به صورت یک طرفه ارایه می گردد و هزینه محاسبه شده برای سیپ ترانک فقط برای ورودی سیستم تعریف می شود.

خط تلفن که به مشترکین ارایه می گردد به صورت یک زوچ سیم است که حداقل 30 کانال را برای ارتباط به مشترکین در محل آنها ارایه می دهد.

راه اندازی سیپ ترانک ویپ voip

به امکان برقراری تماس همزمان برای یک خط تلفن کانال گفته می شود. وقتی می گوییم سیپ ترانک قابلیت برقراری 30 کانال را دارد یعنی قابلیت برقراری 30 تماس همزمان را دارد. یعنی هر کانال معادل یک خط تلفن است و شما با یک خط تلفن صاحب 30 خط تلفن به صورت همزمان هستید.

ظرفیت کانال هر زوج سیم سیپ ترانک چقدر است؟

هر زوج سیم که برای برقراری ارتباط سیپ ترانک راه اندازی می شود قابلیت راه اندازی تعداد حداکثر 60 کانال را دارد که به صورت همزمان بدون اشغال شدن خط به مشترک ارایه می شود. شرکت مخابرات این امکان را می دهد که متقاضیان با داشتن 4 زوج سیم امکان برقراری همزمان ارتباط تا حداکثر 240 کانال روی بستر سیپ ترانک را داشته باشند.

سیپ ترانک و تکنولوژی ویپ (voip)

یکی از تکنولوژی های اصلی که برای راه اندازی سرویس سیپ ترانک بر بستر پروتکل IP استفاده می کند ویپ (VoIP) است. برای برقراری ارتباط با این سیستم باید از یک مودم برای ارتباطات دیتا استفاده شود که می تواند مانند اینترنت خانگی از یک زوج سیم برای برقراری اینترنت متصل به مودم استفاده کرد. خروجی مودم می تواند به تجهیزات تلفننی داخل شرکت یا محل استفاده متصل شود و با توجه به سرویس دریافتی سیپ ترانک تجهیزات مورد نیاز آن نصب گردد.

مشترک باید تجهیزات مورد نیاز برای برقراری ارتباط و قابل پشتیبانی را برای کار با VoIP ویپ تهیه نماید و اطمینان حاصل کند که تجهیزات مورد استفاده با سرویس سیپ ترانک موجود مطابقت و هماهنگی داشته باشند.

سیپ ترانک چیست؟

سیپ ترانک در قالب 4 نوع خط می تواند مورد استفاده قرار گیرد. این موارد عبارتند از خط 5 رقمی یک طرفه و دو طرفه، و خط 4 رقمی یک طرفه و دو طرفه.

هزینه راه اندازی با تعرفه فعلی برای خط تلفن 5 رقمی حدودا 950 هزار تومان است که هر سال نیز باید برای سرویس سالیانه برای خط 5 رقمی یک طرفه حدود 500 هزار تومان و برای خط 5 رقمی دو طرفه حدود یک میلیون تومان پرداخت شود و لازم به ذکر است که هزینه آبونمان خط 5 رقمی برای 30 کانال 200 هزار تومان است.

 

خط 5 رقمی یک طرفه سیپ ترانک

اگر شماره شما 5 رقمی یکطرفه باشد این بدین معنا هست که شما تماس خروجی ندارید و فقط تماس ورودی خواهید داشت و مشتریان شما برای تماس با شما تنها 5 رقم را شماره گیری می نمایند.

خط 5 رقمی دو طرفه سیپ ترانک

در این حالت تماس های خروجی و ورودی شما هر دو دارای طول ارقام 8 می باشد و شما برای تماس های ورودی می توانید هز زیر شماره از سه رقم باقی مانده از 5 رقم را برای تماس مستقین به یک کاربر اختصاص دهید. یعنی اپراتور ها یا پرسنل شما هر کدام دارای یک شماره 8 رقمی مجزا باشند.

خط 4 رقمی یک طرفه سیپ ترانک

در این حالت مشترک تماس خروجی ندارد و طول ارقام برای برقراری تماس با مشترک 4 رقم می باشد.

خط 4 رقمی دو طرفه سیپ ترانک

در این حالت تماس خروجی مشترک 8 رقمی و تماس ورودی مشترک به ازای یکی از سر شماره های ورودی 5 رقمی (به طور مثال تلفن گویا) و الباقی زیر شماره ها 8 رقمی (به طور مثال پرسنل) می باشد. یعنی از 4 رقمی باقیمانده میتوان برای هر یک از پرسنل یک شماره 8 رقمی اختصاصی مورد استفاده قرار بگیرد.

برای اطلاعات بیشتر به بلاگفا ، میهن بلاگ و بلاگ سیپ نت مراجعه کنید.

با عضویت در تلگرام و ایستاگرام سیپ نت از اخبار روز مطلع شوید.

.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گفتگو با کارشناسان سیپ نت

)
    در حال تایپ کردن...

    فرم زیر را پر کنید و منتظر اتصال به کارشناسان باشید

    ارسال پیام لغو کردن
    WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com